Summit Country Market

Summit Country Market A grocery store with a widely-known deli and serious bargains on all kinds of food including frozen food, top-grade organic food, and gluten-free products.

In the words of one customer, shopping is "always an adventure!" It's a grocery store with a deli, discount groceries, bulk foods, and more. Everything is housed in a 170 year-old remodeled meeting house with the original hand-hewn wood beams exposed and the old brick fireplace.

⚡ WEEKEND FLASH SALE — $5 CASES ⚡THIS WEEKEND ONLY! We have a very limited quantity of several Pillsbury frozen dough pr...
09/25/2026

⚡ WEEKEND FLASH SALE — $5 CASES ⚡

THIS WEEKEND ONLY! We have a very limited quantity of several Pillsbury frozen dough products, and we’re clearing them out for just:
$5 PER CASE

Available varieties:
11 cs - Bolillo Roll Dough — 144 ct / 24.75 lb
SOLD OUT - Sourdough Bread Dough — 24 ct / 27.15 lb
3 cs - Italian Bread Dough — 24 ct / 27.15 lb
1 cs - French/Italian Bread Dough — 24 ct / 27.15 lb
SOLD OUT - Dinner Roll Dough — 288 ct / 27 lb
7 cs - Wheat French Bread Dough — 24 ct / 27.15 lb
1 cs - Steak Roll Dough — 192 ct / 24 lb
17 cs - 6-Inch Hoagie Roll Dough — 84 ct / 18.37 lb
Updated Friday 5:00pm

Please Read
Many of these cases are very recently past the printed date, and some of the outer boxes are a little beat up. The frozen product itself appears to still be in good condition, which is why we’re comfortable offering them with our:
100% CASH-BACK GUARANTEE
If you buy a case and aren’t satisfied, bring it back and we’ll refund your purchase 100%.
Comment to hold your cases.
Pick them up this weekend.
Quantities are extremely limited by variety — once they’re gone, they’re gone.

Kirkland Signature Facial Tissues — Stock Up Special!We’ve got Kirkland Signature Ultra Soft Facial Tissues in stock in ...
09/24/2026

Kirkland Signature Facial Tissues — Stock Up Special!

We’ve got Kirkland Signature Ultra Soft Facial Tissues in stock in several different box designs.

84 tissues per box
3-ply
Ultra soft
Assorted box designs

$1.25 each
OR grab 6 for just $6!

That brings them down to only $1 per box when you buy 6.

Great for stocking the house, office, vehicle, classroom, or anywhere you like to keep an extra box handy.

Available in-store while supplies last!

09/23/2026

🧈 BUTTER PALLET SALE! 🧈

🔥 $2.75 per 1 lb box
🔥 $84 per case of 36 — just $2.33 per pound!

We’re starting with about 120 cases of Walnut Creek Salted Sweet Cream Butter, and it’s in store and available now!

📦 Stock up by the box or by the case!

Want us to hold some for you?

Comment below with how many boxes or cases you want, and we’ll set them aside.

⏰ SALE ENDS SATURDAY, SEPTEMBER 26
All held orders must be picked up by Saturday.

Available now through Saturday — while supplies last! 🧈🔥

A grocery store with a widely-known deli and serious bargains on all kinds of food including frozen food, top-grade organic food, and gluten-free products. In the words of one customer, shopping is "always an adventure!"

🍚 BULK BUY OPPORTUNITY — 30 LB FOR $10!We have 28 cases of fully cooked, frozen Black Rice available at Summit Country M...
09/22/2026

🍚 BULK BUY OPPORTUNITY — 30 LB FOR $10!

We have 28 cases of fully cooked, frozen Black Rice available at Summit Country Market!

👉 $10 per 30 lb case
👉 Take 3 cases for $25!

Just heat and serve—great for rice bowls, side dishes, and feeding a crowd. Made with only black rice and water.

📦 Each case contains one large 30 lb bulk package.
❄️ Sold frozen.

💬 Want us to hold some for you? Comment below or message us with how many cases you’d like to reserve. Pay at pickup!

📌 DATE NOTICE: These cases are past the printed expiration date of June 19, 2026. As always, 100% returns guaranteed!

A big buy for a small price—available while supplies last!

🔥 **SAUSAGE & HAMBURGER PRE-ORDER SALE** 🔥📅 **ORDER BY:** 12 PM Thursday, September 24📦 **PICKUP:** Wednesday, September...
09/21/2026

🔥 **SAUSAGE & HAMBURGER PRE-ORDER SALE** 🔥

📅 **ORDER BY:** 12 PM Thursday, September 24
📦 **PICKUP:** Wednesday, September 30–Saturday, October 3

💬 **Comment below with your order. Pay at pickup!**

🥩 **Lean 85% Fine-Grind Hamburger**
10 lb. — **$52.99** ↓ ($5.30/lb.)

🥓 **Bulk Bacon Ends & Pieces**
30 lb. — **$55** ($1.83/lb.)

🌭 **Loose Fresh Sausage**
10 lb. box — **$34** ($3.40/lb.)

🔥 **12 LB. SAUSAGE CASES — ONLY $42 EACH!**
That’s just **$3.50/lb.**

• Fresh Sausage Rope
• Hot Italian Sausage Rope
• Mild/Sweet Italian Sausage Rope
• Fresh Sausage 5 oz. Links
• Mild Italian Sausage 5 oz. Links
• Hot Italian Sausage 5 oz. Links
• Pepper & Onion Grillers
• Fresh Breakfast Sausage 2 oz. Links

🕗 **PICKUP HOURS**

**Wednesday, Sept. 30:** 8:30 AM–5 PM
**Thursday, Oct. 1:** 8:30 AM–5 PM
**Friday, Oct. 2:** 8:30 AM–5 PM
**Saturday, Oct. 3:** 8:30 AM–5 PM

⬇️ Hamburger price is down from the last sale!

Peak Savings & Value   Learn More Get Email Alerts Specials, Bulk Meat Sales The Summit Country Market Difference Select from our top-of-the-line excellent meats and cheeses for yourself and your family at a discounted price! It’s Amish Country quality and value. Bakers – select from our bulk g...

🎉 WE HAVE A WINNER! 🎉Congratulations to Katie Most, the winner of our Hershey’s Ice Cream Giveaway! 🍦Katie gets to choos...
09/21/2026

🎉 WE HAVE A WINNER! 🎉

Congratulations to Katie Most, the winner of our Hershey’s Ice Cream Giveaway! 🍦

Katie gets to choose:

🍨 2 Hershey’s Ice Cream Pints
🍦 2 Hershey’s Ice Cream 1.5 Quart Containers

Thanks to everyone who tagged a friend, shared the post, and followed our page. We really appreciate all the participation!

And remember — Hershey’s Ice Cream is now a permanent item in our freezer, so even if you didn’t win this time, you can still stop in and pick out a favorite flavor.

Congratulations, Katie! Come see us to claim your ice cream! 🎉

⚠️ SCAMMER WARNING:
Please watch out for fake accounts! We will NEVER ask for your credit card information, ask you to click a link to claim your prize, or ask you to pay anything to win. The winner was announced directly from this page.

Extra Chicken Available!!Comment your order. Pay at pickup. Pickup Monday - Wednesday.1 cs ● Boneless Skinless Breasts 4...
09/21/2026

Extra Chicken Available!!
Comment your order. Pay at pickup. Pickup Monday - Wednesday.

1 cs ● Boneless Skinless Breasts 40 lb. $70 ↑ ($1.75/lb)
2 cs ● Thighs (Bone-in) 40 lb. $51 ↓ ($1.28/lb)
2 cs ● Drumsticks 40 lb. $39 ↑ ($0.98/lb)

Winner was chosen. Thank you to everyone who entered!🍦 HERSHEY’S ICE CREAM GIVEAWAY! 🍦Hershey’s Ice Cream is officially ...
09/18/2026

Winner was chosen. Thank you to everyone who entered!

🍦 HERSHEY’S ICE CREAM GIVEAWAY! 🍦

Hershey’s Ice Cream is officially a permanent addition to our freezer, and we figured that was a pretty good reason to celebrate with a giveaway!

One winner will get to build their own ice cream stash with:

🍨 2 Hershey’s Ice Cream Pints
🍦 2 Hershey’s Ice Cream 1.5 Quart Containers

And yes — you get to choose the flavors! Pick four different ones, grab a couple favorites, or mix it up however you want.

How to enter:
Tag a friend in the comments
Share this post
Follow our page

We’ll draw the winner Monday morning, September 21!

So go ahead and enter, tag somebody who’d help you eat it, and start thinking about which flavors you’d pick if your name gets drawn.

⚠️ SCAMMER WARNING:
Please watch out for fake accounts! We will NEVER ask for your credit card information, ask you to click a link to claim your prize, or ask you to pay anything to win. The winner will be announced directly from this page.

Good luck — somebody’s freezer is about to get a whole lot better. 🍨

Sweet Treats Are Here! 🍰🍫We’ve got a bunch of sweet finds in right now, so if you’ve got a sweet tooth, come take a look...
09/17/2026

Sweet Treats Are Here! 🍰🍫

We’ve got a bunch of sweet finds in right now, so if you’ve got a sweet tooth, come take a look!

* Bundt Muffins – 2 varieties – $3.99/pack
* Coconut Cream Pies – $3.99 each
* Cherry Snack Pies – $1.99/pack
* Personal Churro Cheesecakes – only 49¢ each
* Reese’s Peanut Butter Eggs – $1.35/bag
* Reese’s Peanut Butter Bunnies – $1.35/bag
* Reese’s Halloween Variety Packs – $2.49/bag

From muffins and pies to cheesecake and Reese’s, there’s a little something for everybody.

🔥 Two great deals in-store now!🧀 Cheez-It Crunch — Buy 1, Get 1 FREEKick’n Nacho Cheese & Zesty Jalapeño Cheddar🧴 Sanxi ...
09/16/2026

🔥 Two great deals in-store now!

🧀 Cheez-It Crunch — Buy 1, Get 1 FREE
Kick’n Nacho Cheese & Zesty Jalapeño Cheddar

🧴 Sanxi Derm Hand Gel — 4 for $1.00

No Holds! Stop in while supplies last.

Address

408 Cemetary Road
Meyersdale, PA
15552

Opening Hours

Monday 8:30am - 5pm
Tuesday 8:30am - 5pm
Wednesday 8:30am - 5pm
Thursday 8:30am - 5pm
Friday 8:30am - 5pm
Saturday 8:30am - 5pm

Telephone

+18146341735

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Summit Country Market posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Contact The Business

Send a message to Summit Country Market:

Shortcuts

Share