18/09/2024
🛑🛑🛑Drahí naši zákazníci, známi, priatelia aj nepriatelia. Ako ste už iste zachytili, naša PREVÁDZKA U HILBERTKY KONČÍ a to už dňa 22.9 (nedeľa, bude nadobro zatvorené)
Veľa z Vás sa pýta na dôvody a preto som sa rozhodla odpovedať takto verejne.
,, Už od roku 2017, kedy som vzala do nájmu krčmu Skalka v Ľubochni, som mala viacmenej jasné ciele. A to, budovu kúpiť,( nakoľko kedysi patrila starým rodičom, ktorí v nej podnikali) a urobiť z toho útulné miesto kde sa budete cítiť ako doma.
Prerod zo starej zasmradenej dedinskej krčmy na miesto , kde bude voňať káva, koláče a raňajky bol pre mňa neskutočne náročný. Vlastne pre veľa z Vás... Premenou sme určite stratili pár zákazníkov, no veľmi veľa nových sme získali.
Z miesta , kde najčastejšie vznikali hádky, ničili sa životy, rástla zloba a nenávisť sa postupom času stalo čarovné miesto, kde sa mohli hrať deti, kde ste si chodili pochutnať na našom ponúkanom sortimente, kde ste si mohli v kľude čítať knihu pri dobrej káve, či poklábosiť s priateľmi pri večernom drinku. Miesto, kde ste sa cítili ako doma❤️
Keď som na Ľubochni v krčme začínala, pár teraz už len pseudopriateľov mi hovorilo že mi dávajú max tak 6 mesiacov 😅 A ani sama tomu nemôžem uveriť, vydržala som tam 7 rokov.
Povedala by som, že nepamätám náročnejšie roky v mojom živote ako boli tieto a ja za ne neskutočne ďakujem. Naučili ma strašne veľa o živote, o ľuďoch , o vzťahoch, o samej sebe... Po rokoch sa mi podarilo vytvoriť si, i keď maličký ale za to stabilný pracovný team ľudí, ktorí sa stali niečím omnoho viac... stali sa rodinou. Rodinou na ktorú nedám dopustiť, i keď sme sa hocikedy pohádali, nadala som im a všetko čo k tomu patrí...😅🤲 Vydržali to som mnou až dokonca a ja viem, že sa môžem aj naďalej na nich spoľahnúť.
Ale teraz už k veci... Na začiatkoch svojho prvého podnikania, som urobila niekoľko chýb, ktoré ma časom stáli nie málo peňazí, nervov a vlastného zdravia. Chyby, ktoré mi znemožnili napríklad dosiahnuť svoje ciele a to budovu kúpiť, keď prišla ponuka zo strany majiteľa. Ďalej bol problém s nevysporiadanými pozemkami pod budovou, nakoľko nepatrili tomu istému vlastníkovi ako budova. Majitelia pozemkov nemali v úmysle predať mi pozemok a ja by som už nezopakovala tu istú chybu ako bývalý majiteľ budovy a o kúpu som za takýchto podmienok pochopitelne záujem už nemala. Ponuka samo o sebe nebola pre mňa nijak výhodná. Nový majitelia mi síce tiež ponúkli ostať ďalej v nájme, no zase za iných podmienok , s ktorými som sa rozhodla nesúhlasiť a tak svoju ,, púť" ukončiť. Keďže sme s mojím bývalím prenajímateľom budovy , (ktorý už bohužiaľ nežije) mali iné vzťahy, v tomto prípade to už tak necítim a myslím si, že ostat tam , by bolo pre mňa viac utrpenie ako radosť. Určite sme neskrachovali ako poniektorí neprajníci dúfajú, ani sme nemali finančné problémy. Stále nás to slušne živilo vďaka vytvorenej klientele , ktorá sa k nám rada vracala🥰. Podnikanie v HoReCa segmente vôbec nie je ľahké a ja naozaj obdivujem všetkých, ktorí sa na toto dali a držím im palce. Aj všetkým podnikateľom na Ľubochni držím palce a úprimne dúfam, že urobia všetko preto, aby sa im aj naďalej darilo a práca v gastre im prinášala radosť.
Zatváram Café Bistro Bar U Hilbertky a verte mi , plačem. Je mi to všetko veľmi ľúto a bude mi to strašne chýbať. VY mi budete chýbať. Naozaj som to robila s dobrým úmyslom a láskou v srdci. I keď to možno nie raz tak vypadalo a určite sa nájdu aj tí, ktorí na nás či na mňa nebudú spomínať v dobrom. Ale aj za to ďakujem. Ďakujem za každé euro , ktoré ste sa rozhodli u nás minúť. Ďakujem všetkým, ktorí nám dali šancu. Ďakujem všetkým bývalým zamestnancom a všetkým ktorí ste mi kedy pomohli❤️ Ďakujem dodávateľom za dôveru a výbornú spoluprácu.
A všetci čo sa pýtate, čo budem teraz robiť, tak úprimne odpovedám že vôbec neviem😅 Ale verím, že keď už to takto niekto h**e zariadil, má so mnou iné plány a ja sa na to už veľmi teším 🥰 Jedno viem ale iste... ,, Čo k tebe patrí nestratíš! No čo k Tebe nepatrí, nijak neudrží!!"
Majte sa všetci dobre a nech sa Vám vo všetkom darí ❤️
S láskou Vaša Hilbertka