30/03/2026
📢 Împreună Protejăm Mediul! Invitație la Colectarea Deșeurilor Electrice
Dragă comunitate,
Vă invităm să fiți parte dintr-o acțiune de mediu importantă pentru orașul nostru!
În perioada 30 martie – 3 aprilie 2026 , școala noastră devine centrul responsabilității ecologice prin proiectul de colectare a deșeurilor electrice și a bateriilor.
🌍 Cine poate participa?
Oricine! Deși activitatea este organizată de noi, ea se adresează întregii comunități.
Vă încurajăm să aduceți aparatele electrice vechi sau defecte de acasă și să vă invitați părinții, bunicii, vecinii sau prietenii de la alte școli să facă același lucru.
🎁 De ce să te implici?
1. Protejezi natura: Deșeurile electrice sunt periculoase și poluează grav dacă sunt aruncate la gunoi.
2. Susții elevii: Pentru fiecare 1000 de kilograme colectate, elevii noștri vor primi cadouri de la Decathlon! Cu cât colectăm mai mult, cu atât mai mulți copii se vor bucura!
📍Unde și când ne găsești?
Vă așteptăm la sediul nostru din Str. Viitorului, Nr. 32 (Cartier Dalas), după următorul program:
Luni și Joi: 08.00 – 18.00
Marți, Miercuri, Vineri: 08.00 – 16.00
Putem transforma această acțiune într-un prilej excelent de curățenie de primăvară , eliminând în mod responsabil echipamentele electrice vechi sau defecte.
Prin implicarea fiecăruia dintre noi, contribuim la un mediu mai curat și susținem, totodată, eforturile elevilor, care vor beneficia de recompense în funcție de cantitatea colectată.
Haideți să demonstrăm că ne pasă!
Reciclăm, nu aruncăm!
Pentru informații suplimentare, puteți suna la numărul de telefon: 0747.051.654
Vă mulțumim pentru implicare! 🌱