23/05/2022
BurgerFest 2022
Primul festival la care am participat. A fost wow! Ce vibe! Ce comunitate mișto! Wow! Felicitări organizatorilor și participanților.
Câștigătorii acestei ediții au fost băieții de la Burger Van , vecinii noștri de bucătărie. Super băieți! Nu cred că este cineva care sa nu fi auzit de ei dar dacă totuși nu știți, cautati locațiile lor. Sunt bombă!
ARROSTICINI au fost ceilalți vecini ai noștri - îi așteptăm la mare cu prazul împrumutat :)). Super băieți iar felul în care mirosea carnea lor de berbecuț - de nedescris.
Am văzut o grămadă de combinații de gusturi, care mai de care mai interesante create de oameni care iubesc într-adevăr bucătăria. Am venit cu o tonă de idei pe care de abia așteptăm să le punem in practica.
Despre noi: suntem mega mândri de felul în care ne-am prezentat.
NY Burger - burgerul preferat de marea majoritate dintre voi - a fost constant in primii 3 cei mai votați burgeri - de multe ori pe primul loc - avem capturi de ecran :)).
Cartofii cu parmezan, mujdei și patrunjel - am tăiat și prăjit cca 250 de kilograme.
Am mers și cu o rețetă nouă - B&L Burger - amestec de vita cu berbecuț cu sos Tzatziki. Locul 5 în preferințele publicului la final. De abia așteptăm să îl punem în meniu.
Despre noi in Mangalia.
Așa cm știți deja, și anul acesta ne găsiți la Jurasica Adventure Park . Vă așteptăm în fiecare weekend
In oraș avem în analiză 2 variante. Cu siguranță vom redeschide foarte curând.
Tot foarte curând vom anunța o alta locație sezoniera în stațiuni.
Asa a fost pentru noi BurgerFest .
Cheers