Lodziarnia Lodowiec

Lodziarnia Lodowiec Projekt LODOWIEC powstał z myślą o mojej RODZINIE. Musisz wpaść do mojej lodziarni na lody produkowan Od strony dziedzińca przy fontannie i krowie;-)
(235)

Lodziarnia Lodowiec znajduje się obok placu zabaw HASANKA w pawilonach handlowych.

Dzień dobry,Miło było patrzeć jak Lodowiec po ostatnich chłodnych tygodniach wrócił do życia…😁Szczególnie cieszy mnie, ż...
25/05/2026

Dzień dobry,

Miło było patrzeć jak Lodowiec po ostatnich chłodnych tygodniach wrócił do życia…😁

Szczególnie cieszy mnie, że miejsce przygotowane od strony Lodowiec Café tak licznie zapełniło się parami, rodzinami🫶

To miejsce zostało stworzone dla Was, aby spędzać czas na polu (mówiąc po Krakowsku, a co tam 😉).
Im częściej będzie to miejsce wypełnione tym łatwiej będzie mi zapewnić Wam więcej atrakcji smakowych.

Moja głowa jest pełna pomysłów, aby wprowadzić tam produkty z pod szyldu „premium” nie nafaszerowanych dodatkami tylko takimi jak powinny być czyli „z natury”

Przed sezonem układałem sobie w głowie, aby wprowadzić tam lody dla osób z nietolerancjami:
- obniżoną zawartość cukru (dla diabetyków)
- bez laktozy
- na zamiennikach sacharozy (maltitol, ksylitol, erytrytol)
-keto

Już jestem po obiecujących próbach i testach włoskiego letniego specjału „Semifrefo” na patyku.
(Zostaje mi tylko zakupić silikonowe formy i….syn już przebiera nóżkami 🤥, aby je produkować, ale to kolejna inwestycja z mojej strony)

I teraz pytanie:

Czy ja będę miał to dla kogo wszystko zrobić???
Czy ja będę miał to komu sprzedać ???

Już miałem kilka pomysłów, które miały być „fajne” wg mnie, i których brakowało na Niedźwiadku.
- naleśniki francuskie (na słodko)
- tartaletki i ciasta
- quiche (bezmięsne dla wegetarian)
- gofry premium ( z kremem mascarpone na bazie wanilii) - efekt - 5-10 szt…tygodniowo.

Ten post nie powstał, aby narzekać bo ja daleki jestem od tego i proszę nie odbierajcie tak tego.

Lodowiec powstał w 2017 roku, aby „uleczyć” moją zmęczoną problemami zawodowymi głowę.
Dzięki Wam się to udało❤️

Chciałem stworzyć miejsce dla ludzi z osiedla, które będzie miejscem spotkań, ploteczek i dobrych lodów.
Tchnąć nowe „życie” w pawilony na Niedźwiadku.
Dzięki Wam się to udało ❤️

Udało się również stworzyć Lodowca Bis na Ursynowie, która zrzesza lokalną społeczność ❤️

Teraz czas na część Lodowca od strony basenu.

W głowie mam weekendowe spotkania bez telefonu
„Poranki z książką” dla dzieci. Miejsce gdzie będzie można pożyczyć grę w chińczyka i spędzić chwilę czasu ze znajomymi na powietrzu przy muzyce….

Czy się uda??? Nie wiem czasami tracę nadzieję😕

Jak masz ochotę podziel się swoją opinią, prześlij posta dalej.
Być może powstanie z tego jakaś „dzielnicowa dyskusja” o tym czego Wam brakuje.

Miłego tygodnia i do zabaczenia na lodach👍

Pan Lodowiec

Dzień dobry,Pan Lodowiec trochę aktualności postanowił przekazać😁Heloł Ursynów🤗 i Ursus również🤗Kazałem przez miesiąc cz...
23/05/2026

Dzień dobry,

Pan Lodowiec trochę aktualności postanowił przekazać😁

Heloł Ursynów🤗 i Ursus również🤗
Kazałem przez miesiąc czekać na Ursynowie,
na to co wyjdzie z tej szarej „skrzynki” na blacie, ale uwieźcie było warto.
Tak to niestety jest w małych firmach JDG, gdzie pracuje się na kilku etatach i doba ciagle za krótką 🫣, a głowa za mała😂, aby to ogarnąć…

Dzisiejsza noc była pierwsza z tych zarwanych…, ale było warto i jestem dumny z tego co możemy Wam zaserwować do zjedzenia, a właściwie polizania🍦

Lody włoskie, kręcone, z automatu….nazwy różne i jakość lodów w Warszawie bardzo różna.

Jestem na 110% przekonany, a podpowiada mi to moje 23 letnie doświadczenie w branży lodowej…, ciężko będzie znaleźć w Warszawie podobnej jakości produkt.
Bardzo prosty skład bez dodatków,
wszystkie lody przygotowuje sam,
sam robię receptury i sam pasteryzuje masę,
aby dać Wam bezpieczny produkt.

Śmietankowe - zrobione są na Śmietance 36% z Garwolina takiej z czystą etykietą, z krótką datą (7 dni) i bez dodatków.

Czekoladowe - no i tu jest efekt WoW. Przygotowane na francuskiej czekoladzie 72% Velrhona.

Wiem, że nic wam nazwa nie mówi, ale jest to jeden z najlepszych i najdroższych producentów czekolady dla profesjonalistów i głównie stosowany w cukiernictwie do drogich pralin lub kremów.

Dlaczego tak się rozpisałem…
Dlatego, że napis Śmietankowy czy Czekoladowe nic nie mówi i jest taki sam jak wszędzie. Nie mówi z czego jest zrobiony jakiej jakości składniki zostały wykorzystane do produkcji.

Ja Pan Lodowiec daje Wam produkt PREMIUM za symboliczne 9,50 PLN, którego nie zjecie nigdzie, a nie dam rady każdemu z osobna o tym opowiedzieć.
Moje lody mają dawać radość i niezapomniane doznania smakowe🫶

Szepnijcie słówko znajomym, aby przyszli spróbowali, ocenili i skomentowali na Google. Dla mnie to najlepsza nagroda zobaczyć pozytywny szczery wpis. Jak nie powiecie znajomym też to zrozumiem, bo po co wydłużać i tak będące kolejki w ulubionym miejscu…😜

Jak czasami zabraknie jakiegoś smaku to dlatego, że potrzeba czasu na jego przygotowanie tego smaku
(2-3 h) nie mieszamy proszku z wodą w wiaderku😉
dlatego to trwa….

No dobra koniec tej autoreklamy, trzeba ruszać do hurtowni po jogurt i mascarpone, aby zrobić na niedzielę coś pysznego do witryny🤪

Miłego weekendu

Adam Mróz

12/05/2026
Co słychać?Za oknem 🫣, szkoda gadać….Za to w Lodowcu wszystko ok. Szef zadowolony😉, nowi pracownicy się wdrażają w nasze...
09/05/2026

Co słychać?
Za oknem 🫣, szkoda gadać….
Za to w Lodowcu wszystko ok. Szef zadowolony😉, nowi pracownicy się wdrażają w nasze standardy pracy👍 lody się produkują i co najważniejsze sprzedają 🫶

W Lodowcu w weekend pojawi się nowy smak:
- Ciasteczko „Lotus”
Bardzo popularne w krajach bliskiego wschodu i europejskiego zachodu. W Polsce zyskuje na popularności z każdym rokiem, na tyle, że można spróbować je wstawić do witryny.
Jest to jeden z tych smaków, który był już w mojej głowie conajmniej od 6-7 lat…
Ursus - Sobota, Ursynów- Niedziela

W Lodowiec Café - wróciły Gofer Stix,
A Lody włoskie i desery lodowe to już taki standard, więc nie będę się rozpisywał.

Zapraszam
Adam Mróz

08/05/2026

Cześć!
Wczoraj dojechała do mnie nowa „zabawka”👍
Musiałem ją uruchomić, aby zobaczyć co to maleństwo potrafi….
Tutaj nie ma „algorytmów”, automatycznej kontroli twardości lodów.
Jest tylko czujne oko pana lodziarza, doświadczenie i ręczna praca.💪
U mnie w pracowni nic nie jest produkowane na skróty!!! Tylko zgodnie z lodziarskim rzemiosłem od podstaw: pasteryzowane mleko, śmietana, jaja kurze, truskawki, jagody, wiśnie, malina i codzienna wielogodzinna praca.
I tak co roku od prawie 10 lat😍

Zaskoczyłem Was kiedyś moimi „Lodami dawnymi”, jakimi zajadali się nasi dziadkowie i pradziadkowie.
W tym roku dodatkowo zrobię je na maszynie z tamtych lat.
Oczywiście 1. Żółtka 2. Cukier 3. Mleko będą współczesne, ale krótszej i bardziej czystej etykiety zrobić się w lodach już nie da.

Pozdrawiam
Adam Mróz

No w końcu się udało 🙂Od dzisiaj w Ursusie na stałe wróciły Lody włoskie🍦( na Ursynowie pojawią się w ciągu tygodnia….)C...
02/05/2026

No w końcu się udało 🙂
Od dzisiaj w Ursusie na stałe wróciły Lody włoskie🍦
( na Ursynowie pojawią się w ciągu tygodnia….)

Czasami wydaje nam się, że robimy coś dobrze i lepiej się nie da…., a jednak się da!!!
To w odniesieniu do moich Lodów włoskich.
Trzeba trochę poświęcić czasu na szkolenie,
posłuchać mądrzejszych i bardziej doświadczonych 💪, a na koniec użyć 🧠 i zrobić po swojemu 😂🤪

Nowa receptura! Dla mnie jeszcze lepsze niż w zeszłym roku i w dodatku mniej cukru🤗👍
Ocenicie sami.

Zapraszam
Adam Mróz

Majówka z Lodowcem🤗🫶Czy ktoś steruje tą pogodą??? Wczoraj w nocy -2 st.c , a jutro na być +28 st.C…Cieszymy się, że ktoś...
01/05/2026

Majówka z Lodowcem🤗🫶

Czy ktoś steruje tą pogodą??? Wczoraj w nocy
-2 st.c , a jutro na być +28 st.C…
Cieszymy się, że ktoś przełączył na „ciepełko” i możemy zmienić ubrania na letnie dni😉

Jak doskonale wiecie nie produkuje dużych ilości lodów na zapas, tylko mało i często. Ma być świeżo!!! Ja też uwielbiam jeść moje lody i mają być najlepsze jakie potrafię wyprodukować💪

W tym roku możecie się spodziewać nowych smaków , jakich przez ostatnich 10 sezonów nie mieliście okazji zjeść w Lodowcu.
Przez pierwsze trzy tygodnie sezonu już były 2 (jabłko z czerwoną porzeczką i Crema de Marco), dzisiaj pojawi się kolejna Nowość!
„Przysmak z PRL-u”
Kolejne gdzieś tam w tych „szarych komórkach” zaczynają się tworzyć😂

Udanego wypoczynku i jak jesteście na miejscu to wpadnijcie do nas się ochłodzić🤝
(Aktualne godziny na Google”

Lodowiec Café- miałem wystartować od 01.05, ale mam 1 dniowy poślizg (są rzeczy których nie planujemy, a spadają na nas niespodziewanie - i tak miałem w czwartek…)
02.05 wystartujemy od 12:00 z lodami włoskimi, goframi i rurkami z bitą śmietaną.

Adam Mróz

„ kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” - jak to się dzisiaj pięknie sprawdza.Czy otwarci?TAK, Czy wa...
26/04/2026

„ kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata” - jak to się dzisiaj pięknie sprawdza.

Czy otwarci?TAK, Czy warto wpaść?TAK,
Czy będzie Pistacja 100%?TAK!

Spacerowej pogody to dzisiaj nie będziemy mieli, pozostanie galeria handlowa, kino lub spotkanie ze znajomymi i gra w Chińczyka lub ulubiony serial w TV

I tutaj jest miejsce dla Lodowca. Podjedziesz kupisz 1 kg ulubionych lodów i zaskoczysz swoich znajomych, którzy być może nie jedli jeszcze tak dobrych lodów.

Mogą to być najlepiej wydane 69 PLN* dzisiejszego dnia 🤪😊
*+opakowanie

Życzymy udanego dnia!

Lodowiec

Aktualności:Rano na Wojciechowskiego pojawiła się energetyka i część z Was zastanawiała się czy jest awaria na Niedźwiad...
10/04/2026

Aktualności:

Rano na Wojciechowskiego pojawiła się energetyka i część z Was zastanawiała się czy jest awaria na Niedźwiadku…
Jest i to w Lodowcu🫣, straciłem połowę mocy produkcyjnej i czeka mnie wymiana lini zasilającej.
Spokojnie to tylko 150 m kabla i 5 słupów, więc pójdzie szybko i sprawnie😂
Trochę ten początek sezonu „pod górę” się zaczyna. Ale co nas „nie zab…je to nas wzmocni”💪

Muszę skorygować swoje założenia o uruchomieniu Lodziarni w sobotę 11.04, bo nie będę miał co sprzedawać…
Dopiero będę zaczynał produkcji dziś piątek 16:00 i jutro sobota.
Lody będą świeżutkie, jeszcze ciepłe!!!😉

Jak dojedzie do mnie dzisiaj Pistacja to w niedzielę zaserwuję nasz wspólny rarytas (też się stęskniłem za tym smakiem). Mimo problemów w Iranie, udało mi się zakontraktować znaczną ilość na większą część sezonu (całkiem niezły używany samochód można za to kupić🤪)

W skrócie:
- Sobota 11.04
Ursus - nieczynne
Ursynów -nieczynne

- Niedziela 12.04
Ursus - 12:00 - 18:00
Ursynów - 12:00 - 18:00

Poniedziałek 13.04
Ursus - 13:00-18:30
Ursynów - nieczynne (problemy kadrowe)

Wtorek - Piątek
Ursus 13:00-18:30
Ursynów 13:00:18:30

Ufff
Do zobaczenia
Adam Mróz

Dzień dobry,Korzystając z okazji Życzę Wszystkim dużo radości i wspólnych chwil przy świątecznym stole🐣🐥🐣Mieliśmy się wi...
04/04/2026

Dzień dobry,

Korzystając z okazji Życzę Wszystkim dużo radości i wspólnych chwil przy świątecznym stole🐣🐥🐣

Mieliśmy się widzieć w świąteczny poniedziałek, później 08.04 w środę…., nawet na 11.04 (sobota) nie widzę w prognozach dobrego czasu i pogody na wystartowanie🫣
Jeśli nie spadnie śnieg, to zaczniemy sezon 2026 w sobotę 11.04😁.
Będzie kilka dni na zrobienie sobie miejsca po świątecznym objadaniu!

Do zobaczenia
Adam Mróz

Dzień dobry,Taki trochę nie do końca planowany, ale z przyjemnością zrealizowany….Start 😊🍦Przed sezonem sprawdzałem wszy...
29/03/2026

Dzień dobry,

Taki trochę nie do końca planowany, ale z przyjemnością zrealizowany….Start 😊🍦

Przed sezonem sprawdzałem wszystkie maszyny, mam wyprodukowane lody i jeszcze takie przyjemne ciepłe popołudnie…..
Szybka decyzja i kto będzie miał ochotę na pierwszego w tym sezonie loda z Lodowca zapraszam dzisiaj NIEDZIELA 29.03.2026 do Ursusa
Od godziny 14:00 do 18:00 (na stale wrócimy od 08.04)
Będzie otwarte Lodowiec Café (od strony basenu na tyłach Lodowca)

Na co możecie liczyć:
- lody włoskie (z automatu)

- śmietanka
- orek
- kinder j***o
- mascarpone z jagodami
- jogurt z czarna porzeczka
- chałwa turecka
- miodowe
- truskawka (sorbet)

Nie gwarantuje, że dla wszystkich wystarczy…., bo nie była to pełna produkcja.

Uwaga!!!
Nie mam terminala i płatność będzie tylko gotówką!

Dla wielu osób to pewnie doskonała informacja i cel popołudniowego spaceru☺️, dla mnie możliwość zobaczenia Was po kilku miesiącach👍🏻

Adam Mróz

Adres

Wojciechowskiego 33 Lok.47
Ursus
02-495

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy Lodziarnia Lodowiec umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij

Kategoria