The Tokio Tower

The Tokio Tower Zapraszamy na autentyczne, domowe japońskie jedzenie, przyrządzane dokładnie tak jak w japońskim domu
(1)

23/12/2025

Wesołych Świąt!

Chciałbym podziękować Wam za kolejny rok razem i życzyć przyjemnych, rodzinnych świąt! Szczególnie dziękuję tym, którzy wspierają mnie na co dzień i trzymają kciuki za moją małą restaurację!

Jednocześnie, chciałem też przeprosić za wszystkie popełnione przeze mnie na kuchni błędy, długi czas oczekiwania na zamówione dania i wszelkie problemy jakie tym przysporzyłem. Jeszcze raz, przepraszam!

Jeśli chodzi o okres świąteczny, to restauracja będzie nieczynna 24, 25 i 26 grudnia.

Natomiast 31 grudnia i 1 stycznia, będziemy otwarci w stałych porach od 11:30 do 20:00.

Przed wizytą proszę upewnić się, czy tego dnia jesteśmy otwarci!

Zdaję sobie również sprawę, że sprawiłem wiele kłopotów osobom zamawiającym przez Messengera. Często zdarza się, że wasze wiadomości przychodzą do nas ze sporym opóźnieniem, za co również przepraszam.

Merry Christmas!

Thank you all so much for another successful year! I wish you all great and warm Christmas and thank you once again for supporting me and my restaurant this past year!

At the same time I also wanted to apologize to for making a lot of mistakes with the orders, making you wait for a long time for your dishes and all other trouble I might've caused you!

And when it comes to this year's Christmas, the restaurant will be closed on 24th, 25th and 26th of December.

On 31st of December and 1st of January, we'll be open from 11:30 to 20:00.

Please make sure we're open on the day you want to visit us!

I also realize I've caused a lot of trouble to customers who've been ordering through the Messenger app. Your messages are often delievered to us with a big delay and thus some times we're unable to complete the order on time, for which I'm very sorry!

24/04/2025

Drodzy klienci,
Z racji kilku problemów technicznych, restauracja w dniu dzisiejszym (24.04.2025) jest nieczynna.
Zapraszamy od jutra i ciepło pozdrawiamy 🙏

Dear customers,
Due to some technical difficulties, the restaurant is closed today (24.04.2025).
We will be open again from tomorrow,
Greetings 🙏

17/04/2025

Drodzy klienci,
Nasza restauracja będzie zamknięta w dniach:
18.04, 19.04, 20.04 i 21.04
Zapraszamy już od wtorku tj. 22.04
od godziny 11:30.
Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐏🐣

Dear customers,
Our restaurant will be closed on:
18.04, 19.04, 20.04, 21.04
We invite you from Tuesday 22.04 from 11:30.
Happy Easter 🐏🐣

Ogłoszenie! Aby wyjść na zero, zmuszony jestem podnieść ceny o około 3-5zł.Niestety, również w tym roku nasza restauracj...
31/12/2024

Ogłoszenie! Aby wyjść na zero, zmuszony jestem podnieść ceny o około 3-5zł.

Niestety, również w tym roku nasza restauracja znalazła się w trudnej sytuacji. Od otwarcia minęło już 5 lat, ale pracy z każdym rokiem przybywa. Mimo to, restauracja wciąż przynosi straty. Nie tak duże jak chociażby w zeszłym roku, ale sytuacja finansowa wciąż nie jest najlepsza. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Koszty pracy, konieczne do zapłacenia podatki, ale przede wszystkie ceny oryginalnych japońskich produktów, takich jak chociażby ryż, bez których niemożliwe byłoby przygotowywanie dla was autentycznych japońskich potraw.

Po odliczeniu wszystkich tych kosztów, z każdym miesiącem restauracja jest coraz bardziej na minusie. Tak jak pisałem już w poprzednich postach, nie mam nic przeciwko dokładaniu do mojego biznesu i od początku zakładałem, że restauracja będzie generować raczej straty aniżeli zyski. Mimo to, straty te okazują się być większe niż zakładałem, przez co przez ostatnie 5 lat dokładałem do biznesu z własych oszczędności bez faktycznych zarobków. Z racji na to, że comiesięczne straty przekraczają moje założenia, zmuszony jestem ponownie podnieść ceny dań. Sam również uważam, że proponowane nowe ceny są bardzo wysokie, za co z całego serca i szczerze przepraszam.

Na ten moment, takie ceny pozwoliłyby restaracji wyjść na zero. Jednak w związku z wprowadzeniem podwyżki płac od stycznia, z dużym prawdopodobieństwem mogę zakładać, że w przyszłym roku restauracja ponownie zacznie generować straty.

Moim głównym celem pozostaje jednak serwowanie autentycznego japońskiego jedzenia w rozsądnej cenie, dlatego proszę Was o zrozumienie. I jeszcze raz, najmocniej przepraszam za ponowną podwyżkę cen.

Curry: Średnie 25zł -> 28zł, Duże: 27zł -> 30zł

Cheese curry: Średnie 26zł -> 29zł, Duże: 28zł -> 31zł

Butatamadon: Średni 29zł -> 34zł, Duży: 32zł -> 37zł

Tofudon: Średni 31zł -> 36zł, Duży: 34zł -> 39zł

Katsudon: Średni 31zł -> 36zł, Duży: 34zł -> 39zł

Katsu curry: Średnie 31zł -> 36zł, Duże: 34zł -> 39zł

Houjicha: 10zł -> 12zł

Dodatkowy kotlet: 10zł -> 12zł

Dodatkowy ryż: 5zł -> 8zł

Dodatkowy ser: 1zł -> 1zł

Dodatkowa miso: 3zł -> 3zł

Announcement! In order to break even, I am forced to raise prices by around 3-5zł.

Unfortunately, also this year our restaurant has found itself in a difficult situation. It has been 5 years since we opened, but the work is increasing every year. Despite this, the restaurant is still making a loss. Not as much as last year, but the financial situation is still average at best. There are many reasons for this. Labour costs, the taxes that have to be paid, but above all the prices of original Japanese products such as rice, without which it would be impossible to prepare authentic Japanese dishes for you.

After deducting all these costs, the restaurant is more and more in the red every month. As I have written in previous posts, I don't mind spending my own money to continue runing the business and I assumed from the beginning that the restaurant would generate losses rather than profits. However, these losses have turned out to be greater than I had anticipated, which has resulted in me having to spend money from my own savings to run the business for the last five years without actually earning anything. As the monthly losses exceed my assumptions, I am forced to raise the prices of the dishes again. I myself also believe that the proposed new prices are very high, for which I wholeheartedly and sincerely apologise.

At the moment, such prices would allow the restarant to break even. However, with the introduction of a wage increase from January, I can more than likely assume that the restaurant will start making losses again next year.

However, my main goal remains to serve authentic Japanese food at a reasonable price, so I ask for your understanding. And once again, my deepest apologies for yet another price increase.

Curry: Medium: 25zł -> 28zł, Large: 27zł -> 30zł

Cheese curry: Medium 26zł -> 29zł, Large: 28zł -> 31zł

Butatamadon: Medium 29zł -> 34zł, Large: 32zł -> 37zł

Tofudon: Medium: 31zł -> 36zł, Large: 34zł -> 39zł

Katsudon: Medium: 31zł -> 36zł, Large: 34zł -> 39zł

Katsu curry: Medium: 31zł -> 36zł, Large: 34zł -> 39zł

Houjicha: 10zł -> 12zł

Extra chop: 10zł -> 12zł

Extra rice: 5zł -> 8zł

Extra cheese: 1zł -> 1zł

Extra miso: 3zł -> 3zł

22/12/2024

Wesołych Świąt!

Chciałbym podziękować Wam za kolejny rok razem i życzyć przyjemnych, rodzinnych świąt! Szczególnie dziękuję tym, którzy wspierają mnie na co dzień i trzymają kciuki za moją małą restaurację!

Jednocześnie, chciałem też przeprosić za wszystkie popełnione przeze mnie na kuchni błędy, długi czas oczekiwania na zamówione dania i wszelkie problemy jakie tym przysporzyłem. Jeszcze raz, przepraszam!

Dziękuję, że jesteście! W przyszłym roku również będziecie mogli na mnie liczyć!

Jeśli chodzi natomiast o okres świąteczny, to restauracja będzie nieczynna 23, 24, 25 i 26 grudnia.

Natomiast 31 grudnia, będziemy otwarci od 11:30 do 18:00 a 1 stycznia będziemy zamknięci.

Przed wizytą proszę upewnić się, czy tego dnia jesteśmy otwarci!

Zdaję sobie również sprawę, że sprawiłem wiele kłopotów osobom zamawiającym przez Messengera. Często zdarza się, że wasze wiadomości przychodzą do nas ze sporym opóźnieniem, za co również przepraszam.

Merry Christmas!

Thank you all so much for another successful year! I wish you all great and warm Christmas and thank you once again for supporting me and my restaurant this past year!

At the same time I also wanted to apologize to for making a lot of mistakes with the orders, making you wait for a long time for your dishes and all other trouble I might've caused you!

In spite of this, you can count on me in 2024 too!

And when it comes to this year's Christmas, the restaurant will be closed on 23th, 24th, 25th and 26th of December. On 31st however, we'll be open from 11:30 to 18:00 and 1st of January totally closed.

Please make sure we're open on the day you want to visit us!

I also realize I've caused a lot of trouble to customers who've been ordering through the Messenger app. Your messages are often delievered to us with a big delay and thus some times we're unable to complete the order on time, for which I'm very sorry!

31/10/2024

Dzień dobry!

Z przykrością ogłaszamy, że nasza restauracja będzie zamknięta w dniu 01.11.2024. Przepraszamy za niedogodność i zapraszamy ponownie w sobotę!

Hello!

We regret to announce that our restaurant will be closed at 1st of November. We kindly apologize for the inconvenience and will welcome you again on Saturday!

01/08/2024

Jutro (02.08.2024) nasza restauracja będzie czynna od 14:00. Przepraszamy i zapraszamy od 14:00.
Tomorrow (02.08.2024) our restaurant will be open from 14:00. We are sorry and we invite you from 14:00.

28/03/2024

Nasza restauracja będzie zamknięta w dniach:
29.03; 30.03; 31.03 oraz 01.04.
Zapraszamy już od wtorku tj. 02.04 od godziny 11:30

Drodzy klienci,
Chcieliśmy złożyć wam najserdeczniejsze życzenia z okazji Świąt Wielkiej Nocy.
Życzymy wam aby święta te były szczęśliwe, pełne miłości, spędzonych w rodzinnym gronie.
Wesołych Świąt Wielkanocnych 🐏🐣

Our restaurant will be closed on:
29.03; 30.03; 31.03 and 01.04.
We invite you from Tuesday, i.e. 02.04 from 11:30

Dear customers,
We wanted to wish you all the best on the Easter.
We wish you happy holidays, full of love, with your family.
Happy Easter 🐏🐣

31/12/2023

Jutro (01.01.2024) nasza restauracja będzie zamknięta. Przepraszamy i zapraszamy ponownie już we wtorek!

Tomorrow (01.01.2024), our restaurant will be closed. We're very sorry! We'll be able to welcome you again on Tuesday!

23/12/2023

Wesołych Świąt!

Chciałbym podziękować Wam za kolejny rok razem i życzyć przyjemnych, rodzinnych świąt! Szczególnie dziękuję tym, którzy wspierają mnie na co dzień i trzymają kciuki za moją małą restaurację!

Jednocześnie, chciałem też przeprosić za wszystkie popełnione przeze mnie na kuchni błędy, długi czas oczekiwania na zamówione dania i wszelkie problemy jakie tym przysporzyłem. Jeszcze raz, przepraszam!

Dziękuję, że jesteście! W przyszłym roku również będziecie mogli na mnie liczyć!

Jeśli chodzi natomiast o okres świąteczny, to restauracja będzie nieczynna 24, 25 i 26 grudnia.

Natomiast 31 grudnia, będziemy otwarci od 11:30 do 18:00.

Przed wizytą proszę upewnić się, czy tego dnia jesteśmy otwarci!

Zdaję sobie również sprawę, że sprawiłem wiele kłopotów osobom zamawiającym przez Messengera. Tak jak wspominałem w kilku poprzednich postach, często zdarza się, że wasze wiadomości przychodzą do nas ze sporym opóźnieniem, za co również przepraszam.

Merry Christmas!

Thank you all so much for another successful year! I wish you all great and warm Christmas and thank you once again for supporting me and my restaurant this past year!

At the same time I also wanted to apologize to for making a lot of mistakes with the orders, making you wait for a long time for your dishes and all other trouble I might've caused you!

In spite of this, you can count on me in 2024 too!

And when it comes to this year's Christmas, the restaurant will be closed on 24th, 25th and 26th of December. On 31st however, we'll be open from 11:30 to 18:00.

Please make sure we're open on the day you want to visit us!

I also realize I've caused a lot of trouble to customers who've been ordering through the Messenger app. As I've mentioned in previous posts, your messages are often delievered to us with a big delay and thus some times we're unable to complete the order on time, for which I'm very sorry!

31/10/2023

Dzień dobry!

Z przykrością ogłaszamy, że nasza restauracja będzie zamknięta w dniu 01.11.2023. Przepraszamy za niedogodność i zapraszamy ponownie w czwartek!

Hello!

We regret to announce that our restaurant will be closed at 1st of November . We kindly apologize for the inconvenience and will welcome you again on Thursday!

22/10/2023

Szanowni goście, tutaj szef i właściciel restauracji The Tokio Tower.
Najmocniej przepraszam, ale po raz kolejny jestem zmuszony podnieść ceny dań w mojej restauracji, tym razem o około 3-5zł.

W zeszłym roku również podniosłem ceny o 2zł, jednakże mimo że w tym roku mamy zdecydowanie największy ruch od początku działalności, jest to również rok, w którym restauracja zanotowała największe straty. Jest wiele powodów, które doprowadziły do tego stanu, jednak najważniejszym z nich są rosnące ceny składników. A aby zachować najlepszą możliwą jakość, większość z nich sprowadzamy prosto z Japonii.
Od otwarcia restauracji minęły już 4 lata. Zawsze starałem się ustalać jak najniższe możliwe ceny, licząc się z faktem, że najpewniej będę wychodził nieco ,,na minus”. Ceny produktów rosły jednak w dużo większym niż przewidywałem tempie, a co za tym idzie w ciągu 4 lat działalności, straty restauracji wyniosły sumę, za którą można by wybudować dom. Najmocniej przepraszam, ale tym razem zmuszony jestem ustalić ceny, które pozwolą mi przynajmniej wychodzić ,,na zero”.
Zdaję sobie sprawę, że są to już naprawdę wysokie ceny, które można porównać do cen w innych podobnych lokalach. Wiem również, że i dla Państwa może się to okazać niemałym problemem. Proszę jednak o zrozumienie i przepraszam raz jeszcze!
Zmiany cen prezentują się następująco:

Curry: 22zł -> 25zł (Duża porcja: 27zł)
Cheese curry: 23zł -> 26zł (Duża porcja: 28zł)
Katsu curry: 27zł -> 31zł (Duża porcja: 34zł)
Butatamadon: 25zł -> 29zł (Duża porcja: 32zł)
Katsudon: 27zł -> 31zł (Duża porcja: 34zł)
Tofudon: 27zł -> 31zł (Duża porcja: 34zł)

Dodatkowy kotlet: 8zł -> 10zł
Dodatkowy ryż: 4zł -> 5zł
Japońska herbata: 8zł -> 10zł
Dokładka zupy miso pozostaje w cenie 3zł

Dodatkowo, chciałem również odnieść się do kwestii zamówień na wynos, składanych przez naszego Facebooka (Messengera).
Często zdarza się, że powiadomienia o Państwa wiadomościach docierają do nas ze sporym opóźnieniem, a co za tym idzie, i nasza odpowiedź i samo przygotowanie dania również się opóźniają. Najmocniej przepraszamy za wszelkie problemy, które przysporzyliśmy Państwu z tego powodu!

Jeszcze raz, dziękuję za Państwa wyrozumiałość i tak liczne odwiedzanie mojej restauracji!

Dear guests, this is The Tokyo Tower’s chef and owner.
I am very sorry to inform that I am forced to raise the prices of our meals again, this time by around 3 to 5zł each.
I did raise the prices by 2zł last year as well, but despite this year being our busiest to date, it was also our worst, financially-wise, and so, I’m afraid I must raise the prices again. There are many reasons as to why the difficult situation continues, but the most important one are the constantly rising prices of ingredients. As we wish to serve you the highest quality meals, we have no other choice but to order most ingredients straight from Japan, which further increases the overall cost.
It’s already been 4 years since I opened the restaurant, and ever since the beginning my mindset was that it would be okay for me to be a bit in the red if that meant I could deliver quality and original Japanese meals to people in Cracow. However, given the prices of ingredients etc. kept increasing beyond what I had previously expected, the restaurant’s debt is currently more or less equivalent to the price it would take to build a house. I am very, very sorry, but I have no other choice than to increase the prices of most menu items in order for the shop to start to break even.
Personally, I too think that the new prices are high and have reached a level comparable to other similar restaurants’ prices, and I am aware that the increase is going to be troublesome to you. Once again, I am very sorry and I kindly ask for your understanding.
The new prices are, as follows:

Curry: 22zł -> 25zł (Large portion: 27zł)
Cheese curry: 23zł -> 26zł (Large portion: 28zł)
Katsu curry: 27zł -> 31zł (Large portion: 34zł)
Butatamadon: 25zł -> 29zł (Large portion: 32zł)
Katsudon: 27zł -> 31zł (Large portion: 34zł)
Tofudon: 27zł -> 31zł (Large portion: 34zł)

Additional pork cutlet: 8zł -> 10zł
Additional rice: 4zł -> 5zł
Japanese tea: 8zł -> 10zł
Miso soup seconds remain at 3zł each

Additionally, I would also like to address the matter of the take-out orders placed via our Facebook (Messenger)
It often is the case that the notification of your messages is heavily delayed and thus, so are our responses and your meal preparation. We are very sorry for that inconvenience and all the trouble we have caused you!
And one last time, thank you all so much for your understanding and visiting our restaurant in such large numbers!

Adres

Podbrzezie 2
Kraków
31-054

Godziny Otwarcia

Poniedziałek 11:30 - 20:00
Wtorek 11:30 - 20:00
Środa 11:30 - 20:00
Czwartek 11:30 - 20:00
Piątek 11:30 - 20:00
Sobota 11:30 - 20:00
Niedziela 11:30 - 20:00

Strona Internetowa

Ostrzeżenia

Bądź na bieżąco i daj nam wysłać e-mail, gdy The Tokio Tower umieści wiadomości i promocje. Twój adres e-mail nie zostanie wykorzystany do żadnego innego celu i możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie.

Udostępnij