08/01/2019
Boldog új évet kívánunk mindenkinek! Épp, hogy túl vagyunk a karácsonyi - újévi hajrán már azon gondolkodunk milyen finomságokkal készüljünk a következő, nagy ünnepkörre. Úgy emlékszem vissza, hogy nagymamám Húsvétkor ugyanúgy megsütötte a bejglit, mint karácsonykor. Ennek két oka lehetett, az egyik, hogy a család egyes számú kedvence volt a bejgli, és kellett még egy alkalmat találni a bejglievésre. A másik, hogy ez máshol is szokás, és nincs is benne semmi különös. Bejglin kívül sárga túróval, mézes zserbóval lehetett lefojtani az ünnepi fogásokat.
Írjátok meg nekünk, hogy milyen süteményekkel kényeztetett benneteket nagymama Húsvétkor!