Blind Burger

Blind Burger "Tuoreista ja mahdollisimman lähellä tuotetuista raaka-aineista, astetta parempia hampurilaisia?

Blind Burger on Porin keskustassa sijaitseva hampurilaisravintola, joka tarjoaa raikkaita ja astetta laadukkaampia hampurilaisia käsin tehtynä. Missiomme on valmistaa kaikki ruokatuotteemme tuoreista ja terveellisistä raaka-aineista.

Kuukausi vaihtuu ja niin vaihtuu meidän kuukauden burgeri. Syyskun burgeri sisältää Kuuminaisten Luomutila n pihvin, chi...
31/08/2026

Kuukausi vaihtuu ja niin vaihtuu meidän kuukauden burgeri. Syyskun burgeri sisältää Kuuminaisten Luomutila n pihvin, chipotlemajoneesia, salaatinlehden, tomaattia, kurkkua, pekonia, karamellisipulia ja lämmintä juustokastiketta🍔

Kaikkien julkaisusta tykänneiden ja kommentoijien kesken arvotaan meidän omassa arvonnassa 2kpl kuukauden burgeri aterioita👍





08/08/2026

Elokuun lounastarjous 10€💪 lounas burgeri sisältää Kuuminaisten Luomutila n pihvin, ketsuppia, juustoa, suolakurkkua, salaattia ja valinnaisen kastikkeen🍔, lounasburgereihin kuuluu aina ranskalaiset, lounas tarjolla arkisin 10-13👌
Kaikkien julkaisusta tykänneiden kesken arvotaan pari kappaletta burgeriaterioita, arvonta on meidän ja voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti voitosta




"Tuoreista ja mahdollisimman lähellä tuotetuista raaka-aineista, astetta parempia hampurilaisia?

Elokuun burgeri sisältää Kuuminaisten Luomutila n pihvin, aioli majoneesia, pekonia, ketsuppia, paistettuja sieniä, olut...
31/07/2026

Elokuun burgeri sisältää Kuuminaisten Luomutila n pihvin, aioli majoneesia, pekonia, ketsuppia, paistettuja sieniä, olutsipulia, juuston, salaattia ja itseleivotun briossi sämpylän🍔

Kaikkien julkaisusta tykänneiden kesken arvotaan pari kappaletta burgeriaterioita.
Arvonta on meidän oma ja voittajalle ilmoitetaan henkilökohtaisesti voitosta👍





On kyl hyffee lihhoo💪🍔
31/07/2026

On kyl hyffee lihhoo💪🍔

Kiitos kaikille eilisen toimituspäivän asiakkaille! 🫶

Kiitos myös kaikille porilaisista lähilihaburgereista herrojen kokkailemina Kirvatsin Jytä ssä nautiskelleille, on ilo toimittaa porilaista lihaa myös festarikansan herkutteluun! Näitä porilaisia artesaaniburgereitahan saa läpi viikonlopun myös , eli muistakaahan syödä hyvin niin jaksaa rokata! 🤘

Ensi viikolla nähdään uuden tuore-erän toimitusten merkeissä torstaina 6.8. Porissa ja perjantaina 7.8. Luvialla. Ja hei, TAVALLISTA JAUHELIHAA on myös taas varattavissa, joten jos et ehtinyt viime viikoilla täyttämään varastoja niin NYT OIS, tuukko hakee? 🤠

Tilaukset Reko-listan kautta tai puhelimitse Eero Kuuminainen (p. 040 540 6214, myös wa), tilausten nouto Rekosta.

Reko Kampus Pori, nouto to 6.8.2026 klo 18-18.30: https://www.facebook.com/groups/rehdinkaupanrekopori/permalink/4521418351474965

Reko Luvia, nouto urheilukentän parkkipaikka pe 7.8.2026 klo 17-17.30 : https://www.facebook.com/groups/1236099200079050/permalink/2865328753822745

Koko tarjonta tilauslinkkeineen löytyy alta sekä Facebookin kiinnitetystä julkaisusta:
https://www.facebook.com/kuuminaistentila/posts/pfbid0CB4pCpwyMerv5PX3fzMTFBDUVdSAAmadMDRdcXYLGyL4ygSnszaiWZFYFgH6rKHPl

Valmiit lajitelmat:
🌿 PATALAJITELMA paistijauhelihalla YHT. 5 kg / 85 € (17 €/kg)
- n. 1 kg luullista keittolihaa (tuore, n. 1 kg/kpl)
- n. 2 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 2 kg paistijauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 12. YHT. 10 kg / 195 € (19,5 €/kg)
- n. 4 kg paistia (raakakypsytetty, n. 1 kg/kpl)
- n. 1 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 5 kg paistijauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 15. YHT. 5 kg / 105 € (21 €/kg)
- n. 2 kg paistia (raakakypsytetty, n. 1 kg/kpl)
- n. 1 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 2 kg paistijauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 16. YHT. 5 kg / 102,5 € (20,5 €/kg)
- 5 kg paistijauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 17. YHT. 10 kg / 200 € (20 €/kg)
- 10 kg paistijauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 PATALAJITELMA YHT. 5 kg / 80 € (16 €/kg)
- n. 1 kg luullista keittolihaa (tuore, n. 1 kg/kpl)
- n. 2 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 2 kg jauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 2. YHT. 10 kg / 175 € (17,5 €/kg)
- n. 4 kg paistia (raakakypsytetty, n. 1 kg/kpl)
- n. 1 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 5 kg jauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 5. YHT. 5 kg / 90 € (18 €/kg)
- n. 2 kg paistia (raakakypsytetty, n. 1 kg/kpl)
- n. 1 kg palapaistia (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)
- n. 2 kg jauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 6. YHT. 5 kg / 85 € (17 €/kg)
- 5 kg jauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 LIHALAJITELMA 7. YHT. 10 kg / 160 € (16 €/kg)
- 10 kg jauhelihaa (tuore, pakkauskoko n. 1/2 kg)

🌿 NAUDAN LUITA koirille (tuore)
- 10 kg p***i isoja sekalaisia luita / 15 €
- 1 luu (painaa n. kilon/vähän päälle) 5 €/kpl
- 5 kg p***i putkiluita / 20 € *pieni erä

Kilohinnalla myytävät:

🌿 ENTRECÔTE (raakakypsytetty) 35 €/kg
- n. 1,7 kg erä jäljellä, voidaan myydä kokonaisena tai kahteen palaan leikattuna

🌿 PAISTIJAUHELIHA (tuore) 21 €/kg
- n. 0,5 kg/pkt

🌿 JAUHELIHA (tuore) 18 €/kg
- n. 0,5 kg/pkt

🌿 PALAPAISTI (tuore) 17,5 €/kg
- n. ½ kg / pkt

🌿 LUULLINEN KEITTOLIHA (tuore) 17,5 €/kg
- n. 1 kg / pkt

🌿 MAKSA (tuore) 10 €/kg
- n. 0,5-1 kg / pkt

🌿 RIBS (tuore) 18 €/kg
- n. 1-2 kg/pkt

🌿 T-LUUPIHVI (tuore) 40 €/kg
- 1 pihvi / pkt
Suurta herkkua pannuun ja grilliin, sanan varsinaisessa muodossa. T:n muotoisen luun toisella puolella sisä- ja toisella ulkofilettä, luusta tulee erityinen maukkaus pihviin. (T-luutilaukset toimitusviikon ma-iltaan klo 21 mennessä!)

🌿 TOMAHAWK (tuore) 32 €/kg
- 1 pihvi / pkt
Tuore, luullinen kokonaisena kypsennettävä pihvi luulla. (Tomahawk -tilaukset toimitusviikon ma-iltaan klo 21 mennessä!)

🌿 PINTARASVA (tuore) 15 €/kg
- n. 1 kg / pkt

🌿 YDINLUUT (tuore) 10 €/kg
- n. 1 kg / pkt. Paloiksi pätkitty liemen keittämistä varten.

🌿 SISÄ/PAAHTOPAISTI (raakakypsytetty) 25 €/kg
- n. 1 kg / pkt

🌿 ULKO/KULMAPAISTI (raakakypsytetty) 20 €/kg
- n. 1 kg / pkt

🌿 GRILLIPIHVIPAKETTI (raakakypsytetty) 25 €/kg
- 4 pihviä, yht. n. 600-800 g / pkt
Tehty raakakypsytetystä sisä/paahtopaistista, valmiiksi nuijittu ja leikattu pihviksi. Maustamaton, ehta pihvilihan maku. Valmista paistettavaksi sellaisenaan tai marinadin ystävälle maustuu muutamassa tunnissa tai yön yli.

🌿 BRISKET (raakakypsytetty) 20 €/kg
- myydään toivotun kokoisena kokonaisena palana (n. 1 – 3 kg/pala)
Marinoi, paista väri pintaan ja hauduta hartaasti grillissä/savustimessa miedolla lämmöllä.

🌿 PICANHA (tuore) 30 €/kg
- Myydään n. 1 kg tai 2 kg palana, makurasvan määrä vaihtelee eläimen rasvaisuuden mukaan.
Kappalehinnalla myytävät:

🌿 KIELI (tuore) 15 €/pkt
- Painaa n. kilon (vähän yli/alle).

🌿 HÄNTÄ (tuore) 15 €/pkt
- Kiekoiksi leikattu. Painaa n. kilon (vähän yli/alle).

Jazz viikon aukioloajat☀️🍔🍻Pöytävaraukset blindburger@gmail.com tai 044-9807508💪Tervetuloa
11/07/2026

Jazz viikon aukioloajat☀️🍔🍻
Pöytävaraukset [email protected] tai 044-9807508💪

Tervetuloa



💪
11/07/2026

💪

Taas löytyy m***a hyvää ruokapaikkaa nährää kirjuris🍔💪
09/07/2026

Taas löytyy m***a hyvää ruokapaikkaa nährää kirjuris🍔💪



Porispere 2026 aluekartta 🤩

📍 Missä syödään, missä otetaan shotit ja välivedet?

Porisperesta löytyy loistavien artistien lisäksi runsaasti palveluita 🍔🍤🍻🥃💫🪩

Tässä kartta helpottamaan navigointia kesän riemukkaimmalla festivaalilla! 🥳

Kesän maku on parhaimmillaan tuoreessa, käsin tehdyssä burgerissa. Kun briossisämpylä leivotaan itse ja täytteet tehdään...
06/07/2026

Kesän maku on parhaimmillaan tuoreessa, käsin tehdyssä burgerissa. Kun briossisämpylä leivotaan itse ja täytteet tehdään päivän raaka-aineista, maistuu jokainen pala aidolta herkulta. Kuuminaisten rotukarjan naudanliha, raikas salaatti ja omat kastikkeet kruunaavat annoksen. Gluteeniton tai vegaaninen? Meiltä löytyy vaihtoehtoja kaikille. Tervetuloa nauttimaan kesän parhaista burgereista Porin sydämessä.

Kesän aukioloajat, Jazzeilla ollaan auki sit pidempään👌
21/06/2026

Kesän aukioloajat, Jazzeilla ollaan auki sit pidempään👌



Ravintola suljettu Juhannusviikon, palataan parilan ääreen taas 23.6 tiistaina klo 11☀️👌   😎
14/06/2026

Ravintola suljettu Juhannusviikon, palataan parilan ääreen taas 23.6 tiistaina klo 11☀️👌


😎

Osoite

ValtaKatu 5, M 12
Pori
28100

Aukioloajat

Tiistai 11:00 - 18:00
Keskiviikko 11:00 - 19:00
Torstai 11:00 - 19:00
Perjantai 11:00 - 21:00
Lauantai 12:00 - 21:00
Sunnuntai 12:00 - 18:00

Puhelin

+358449807508

Hälytykset

Tiedä ensimmäisenä ja anna meille oikeus lähettää sinulle sähköpostitse uutisia ja promootioita Blind Burger :ltä. Sähköpostiosoitettasi ei käytetä muihin tarkoituksiin, ja voit perua milloin tahansa.

Ota Yhteyttä Yritys

Lähetä viesti Blind Burger :lle:

Oikopolut

Jaa

Kategoria