17/08/2025
Armsad JÄÄ sõbrad,
Kahjuks on aeg reaalsusele näkku vaadata ja nii endale, kui teile tunnistada, et me ei ava enam JÄÄd.
Põhjus on tegelikult lihtne. Elu on meid Eestist eemale viinud ja need väikesed sutsakad, mis Eestisse teeme, pole piisavad, et suudaksime end JÄÄ tasemel fokusseerida kasvõi üheks õhtuks.
Meil endil ka nii kahju, sest meenutame jääaega üsna tihti ja ikka ja alati seoses mõne toreda, positiivse seiga-mälestusega.
JÄÄn endale kindlaks, kui ütlen, et: kõikse paremad kliendid olid meitel, kõikse parem teenindus oli meitel, kõikse põnevamad ja harivamad menüüd olid meitel ja ka parim/kvaliteetseim veinivalik oli meitel! Seda muidugi Eesti kontekstis.
Kogu meie tiim tegelikult osales JÄÄelus kirega ja siiani ütlevad nad, et kui peaksin ümber mõtlema, on nad minu/JÄÄ jaoks ikka olemas - mis sest, et igaühel oma “päris”töö ka. Väljaarvatud Mihkel muidugi, teda Marbellast enam tagasi ei meelitaks. Siiski, Mihkel juhib Marbella Forumis restorani ja oleme arutanud hoopis varianti, et võiksin aegajalt JÄÄ efekti mõne ürituse näol teha hoopis seal.
Kui kellegil huvi, millega nüüd edasi tegelen, siis: naudin ikka igapäevaselt igal pool, kuhu jala tõstan, restoranide külastamist ja ka arvustamist (Google Maps, kasutaja Helina S). Huvitaval kombel on mulle sinna tekkinud toiduhuvilistest järgijaskond, kellele tundub minu maitse, tagasiside ja kirjakeel sobivat. Kui ka sul huvi, mida restoranidest nii Eestis, kui mujal maailmas arvan, ja selle järgi vahel ka omi samme seada, siis võid mind Google Mapsis jälgida. “Ära küsi kuidas”, ma pole siiani isegi aru saanud, kust need jälgijad tulevad (enne isegi ei teadnud sellisest võimalusest midagi) ja siiani pole ma ka piisavalt süvenenud, et aru saada, kus või kuidas kedagi Google Mapsis üldse jälgida.
Siis, nagu teist mõnedki juba JÄÄ ajal teadsid, siis olen aastaid tegelenud fotograafiaga. Nüüd lõpuks otsustasin seda ka ´päriselt´ tegema hakata. Kui pakub huvi, siis olen valmis saanud kodulehe (soyfotografa.es), äratasin üles Insta konto (.es) ning avasin isegi Facebook lehe (Soy Fotógrafa). Fotograafiakirg laseb mul reisida nii, nagu seda teha armastanud olen ja täna tunnen, et olen saavutanud ka taseme, mis mind ennast rahuldab ja loomulikult kliente ka. Fotograafiat teen Valencia kandis ja suvekuudel ka Eestis.
Kui sattute Valencia kanti ja teie elu teeks lihtsamaks soovitused restoranide või vinoteekide osas, või kuhu üldse minna, siis te ju teate, et võite vabalt mulle kirjutada, annan nõu hea meelega 😊
PS! Mul on veel müüa suurepäraseid veine, peamiselt punaseid. Kui huvi pakub, oleksin valmis müüma kastikaupa (palju neid muidugi pole, aga midagi ikka). Kirjuta DM (Helina Saarniit), kui soovid täpsemat infot. Natuke veine on veel JÄÄs, kuid põhiladu on Tallinnas Järvel, sealt saaks veinid ka kätte. Veine saan müüa arvega.
Olete olnud parimad, pakkunud ägedaid lugusid, avardanud mu silmaringi, andnud positiivset energiat ja andnud usku, et kui teed midagi kirega, siis on kõik võimalik! Aitäh, et mind usaldasite, olen selle eest väga tänulik! Õnneks on Eesti väga väike ja loodan teid ühel või teisel viisil ikka veel kohata.
Kes viitsis lõpuni lugeda, siis ma ei pane seda FB lehte kinni vaid kutsun hoopis üles teid siin jagama (kommentaaridesse) oma kogemusi Eesti restoranidega. Kuhu soovitaksite minna, ja kuhu mitte, ning miks? Praegu tundub mulle, et Eesti restoranid on minu jaoks kuidagi otsa saanud, aga loodan, et see tunne on petlik ja viga minus, ning “probleem" seisneb hoopis selles, et ma Eestis liiga tihti ei viibi 😉