16/09/2026
Sinds een aantal jaren zet De Lovie vzw meer en meer in op de ondersteuning van jongeren en volwassenen met een complexe en meervoudige problematiek. Wij willen voor hen een gastvrije en veilige plek creëren, en stap voor stap bouwen aan herstel.
Begin september openden we op het kasteelpark een nieuwbouw ‘veilig verblijf’, een relatief nieuwe opvangvorm binnen de jeugdhulp. De woning biedt plaats aan 6 jongeren tussen 12 en 18 jaar die nood hebben aan een veilige omgeving die hen beschermt, soms tegen zichzelf, soms tegen hun omgeving. Wij willen hen rust en stabiliteit bieden en versterken zodat zij (opnieuw) een zinvolle plek vinden in de samenleving.
Naar aanleiding van de feestelijke opening realiseerde ons kunstatelier Studio Artîlerie en de hoevewerkers van De Biotope een artistieke installatie in samenwerking met scenograaf en kunstenaar Giovani Vanhoenacker. We genoten van jong talent op het podium en streekeigen lekkers (na het bezoek aan de nieuwbouw).