Hoeve Geluwebroek

Hoeve Geluwebroek De ideale rustplaats langsheen de Grensleie/Tabaksroute om te genieten van een verwenkoffie, streekbier of ijsje in een rustige landelijke omgeving.

In de zomer op het terras, in de winter bij de kachel! Ontspannen en genieten van een streekbier of verwenkoffie met pannenkoek op een historische vierkantshoeve

 Delange
27/09/2026

Delange

Geen paniek wij zijn het ganse jaar open op zondag!
13/09/2026

Geen paniek wij zijn het ganse jaar open op zondag!

04/09/2026

Hallo volgers, dit wordt het nieuwe uitzicht voor vele volgers. De goedkeuring van de windturbine van 200 meter hoog (3 keer de hoogte van de kerk in geluwe) aan de Geluwebroekhoeve is een feit. Alle instanties behalve stad Wervik keurden de aanvraag goed. Ondanks alle argumenten en bezwaarschriften van meer dan 350 lokale gezinnen, legt men gewoon de mening van de burger naast zich neer. En dan klagen dat de mensen niet meer geloven in het nationaal en regionaal beleid. Maar goed - de strijd is nog niet gestreden - ons rest niets anders dan de strijdbijl boven te halen. Vanaf dinsdag gaat ons advocatenkantoor van start voor de raad van vergunningsbetwistingen.
Weet wel dat als die molen er komt er dus plannen klaar liggen voor nog ettelijke extra molens in de buurt wat kan oplopen tot 12 stuks tussen afrit Beselare en Geluwe.
Mss gaan de burgers wakker worden als er tot op 600 meter van een woonwijk een mastodont van 200 meter wordt gebouwd ?
Nogmaals we zijn niet tegen windmolens maar plaats die in de industriegebieden zoals in ieper, Poperinge, Roeselare en Kortrijk maar niet in open ruimte.
Wordt vervolgd.

kleine koetjes worden groot ! Proficiat aan de jarige Juliette
13/07/2026

kleine koetjes worden groot ! Proficiat aan de jarige Juliette

12/06/2026

Wordt dit stukje rustige natuur en landelijke omgeving tussen Kruiseke en Geluwe - straks ontsierd door een extra woud van windturbines van 200 meter hoog en meer ? Dus nog 1/3 hoger dan de reeds 3 windmolens, de hoogspanningslijn, de 5G mast, etc… De naam windfarm van de firma Storm lijkt de buurtbewoners duidelijk. De windturbine die ze hebben aanvroegen bij stad Wervik betekent maar 1 iets - er komen er meerdere. Laten we ons twee oudste bosgebieden in Wervik - congobos en moeremaaibos - verder verstoren door windturbines op 500 meter van het bos, de lokale fauna en flora met kreken en poelen teloor gaan door de onvermijdelijke bemaling ? De wandelpaden en wandelknooppunten routes die met veel trom door provinciebestuur werden gelanceerd doorkruisen door de windturbines , teloor gaan ? De rust en de stilte aan de ene zijde van de a19 - zowat nog het enige onaangetaste landelijk gebied van geluwe - ook teloorgaan ?
De lokale bevolking is duidelijk - bijna 450 gezinnen zeggen neen. Hopelijk laat ons gemeentebestuur ons niet in de steek ? De rondliggende gemeentes wezen dergelijke mastodonten resoluut af. Gemeentebestuur Wervik - u ook ?

Ps. Voor alle duidelijkheid - we zijn niet tegen windenergie maar wel op 300 of 400 meter van je woning. Produceren van elektriciteit is een industriële activiteit en geen landbouwactiviteit. Doe zoals de gemeentes in Poperinge, Ieper, Menen, Komen en plaats ze op de industriezones waar ze thuishoren. Of doe zoals Zonnebeke en kies resoluut voor de NEEN. Weet dat 70 procent van de elektriciteit door de industrie wordt verbruikt - de gezinnen amper 23procent. Met de drie aanwezige windmolens hebben we al meer dan onze bijdrage geleverd. Genoeg is genoeg !

30/05/2026

Binnen enkele dagen verloopt het openbaar onderzoek voor de plaatsing van een mega windmolen ter hoogte van het congobos-geluwebroek-koelenberg. Wie nog bezwaar wil indienen kan dit ofwel digitaal via het omgevingsloket ofwel schriftelijk (indienen bij de gemeente) ofwel via de actiegroep. Windbalans Wervik/Geluwe

De aanvraag voor een omgevingsvergunning voor het plaatsen van een mega Windmolen aan hoeve Geluwebroek - Congobos is si...
15/05/2026

De aanvraag voor een omgevingsvergunning voor het plaatsen van een mega Windmolen aan hoeve Geluwebroek - Congobos is sinds woensdag een feit.... het weinig open landschap dat we nog hebben in Geluwe dreigt hiermee verloren te gaan. De kans is groot dat er nog aanvragen zullen volgen .... laten we dit gebeuren? Wil je bezwaar aantekenen dan kun je dit via de het digitaal loket van de gemeente of door het invullen van een bezwaarschrift. En nee we zijn niet tegen duurzame energie, maar is dit de geschikte plaats voor degelijke projecten? (extra info via Fb Windbalans Werivk/Geluwe) 😠

06/04/2026

Dit zouden bijkomende plaatsen voor windturbines van 200 meter hoog in de buurt van geluwe - dus het windmolenpark tussen afrit geluwe en Beselare krijgt meer en meer vorm - wanneer worden we wakker en gaan we reageren tegen de concentratie van windmolens langs de autostrades ? Naast de hoogspanningsleidingen, de G5 zendmasten nu nog een wildgroei aan windturbines. Wil je weten hoe onze omgeving er zal uitzien als we niet streven naar gespreide inplanting van windturbines- en naar industriegebieden waar ze thuishoren - rij dan van Gent naar Antwerpen en tussen Beervelde en Lokeren kun je dit bewonderen. Groene energie = JA maar dan waar het thuishoort - in industriezones en op zee als dit moet. Niet in de nabijheid van woningen die soms al eeuwen op die plaatsen staan.

Adresse

Geluwebroekstraat 8
Geluwe
8940

Heures d'ouverture

13:00 - 20:00

Téléphone

+32494991560

Notifications

Soyez le premier à savoir et laissez-nous vous envoyer un courriel lorsque Hoeve Geluwebroek publie des nouvelles et des promotions. Votre adresse e-mail ne sera pas utilisée à d'autres fins, et vous pouvez vous désabonner à tout moment.

Contacter L'entreprise

Envoyer un message à Hoeve Geluwebroek:

Raccourcis

Partager