19/07/2026
’t Rootjen Vroeger: De familie Verbiest, van fietsen tot brommerkes.
Wie in Eeklo de naam Verbiest hoorde, dacht jarenlang automatisch aan fietsen. Maar eigenlijk was het veel meer dan één fietsenzaak. Vader Emilie Verbiest gaf de liefde voor de tweewieler door aan zijn zonen, die elk hun eigen zaak uitbouwden.
Achiel richtte in de Boelare de Rijwielen Dura op, ontwierp zelfs zijn eigen fietsen en bouwde een groothandel uit. Remi begon een fietsenzaak aan de Hospitaalstraat en verhuisde later naar Kaprijke. Omer bleef in de Molenstraat en werd invoerder van Victoria-fietsen én van de eerste bromfietsen. Lionel opende dan weer een winkel aan de overkant van het ouderlijke huis. Zijn zaak draaide zo goed dat hij één van de eerste bestelwagens van Eeklo aanschafte om fietsen aan huis te leveren. Op de foto zien we die wagen, met zijn zoontje Antoon trots achter het stuur.
De familie Verbiest bleef ook later een vaste waarde voor generaties Eeklonaars. Naast fietsen kon je er terecht voor brommerkes en motoren. Zelf herinner ik me nog goed dat ik er mijn eerste Honda Camino ging kopen. Voor veel jongeren was dat toen een droom die uitkwam en het begin van heel wat vrijheid.
Zo'n foto vertelt dus meer dan het verhaal van een winkel. Ze toont hoe een Eeklose familie mee vorm gaf aan de mobiliteit van onze stad. Van de eerste fiets tot de eerste bromfiets... en voor velen zelfs tot hun allereerste eigen voertuig.
👉 Wie heeft er ook nog een fiets of brommer gekocht bij Verbiest?