Het Souke

Het Souke Bruin café in historisch centrum Antwerpen. Belgische bieren, muziek, gezelligheid staat bij ons voor Welkom bij de familie (Jacob, Jacky en Nathan) Gouka.

Fijn en warm bruin sfeercafé met klein terras, hartje centrum Antwerpen.

Adres

Hoogstraat 59
Antwerp
2000

Openingstijden

Woensdag 14:00 - 22:00
Donderdag 14:00 - 22:00
Vrijdag 12:00 - 01:00
Zaterdag 12:00 - 01:00
Zondag 14:00 - 20:00

Telefoon

+32490193807

Website

Meldingen

Wees de eerste die het weet en laat ons u een e-mail sturen wanneer Het Souke nieuws en promoties plaatst. Uw e-mailadres wordt niet voor andere doeleinden gebruikt en u kunt zich op elk gewenst moment afmelden.

Contact

Stuur een bericht naar Het Souke:

Uitgelicht

Delen

Type

Het Souke, bruine kroeg in Antwerpen

Het Souke is een typisch bruin café in het historisch centrum van Antwerpen. Het zit in een karakteristiek hoekpand in de Hoogstraat, die de Grote Markt verbindt met het Sint-Jansvlietplein (voetgangerstunnel Schelde). Zelfs in het weekend zijn in dit stukje Antwerpen de winkels open. Vanaf november 2020 biedt Het Souke hier iedere dag mooie bieren op tap, fijne wijn en een kleine versnapering. Er is ook een klein terras, dat bij zonnig weer via open raam verbonden is.

In de jaren 60/70 was het café in gans Antwerpen een begrip. Toen nog ’t half Souke geheten, vond je hier heel Antwerpen aan den pint. Gekende namen als Fred Bervoets en Wannes van de Velde waren lange alcoholrijke avonden en nachten bij Leentje van ’t half Souke te vinden. Het gedicht “de Zwerver” van Wannes vind je terug op de zijkant van het pand, en zijn muzikale ode “Ik wil deze nacht in de straten verdwalen” doet zeker recht aan de mooie tijden van weleer.

Het Souke is een eerbetoon aan dit verleden. Met respect voor de geschiedenis, bijna dezelfde naam en met behoud van het authentieke karakter pakken de nieuwe uitbaters, familie Gouka, het toch net een tikje anders aan. Zij laten de mooie tijden herleven in deze typisch bruine kroeg, maar zorgen ook voor verbinding met kunst & cultuur.

Nathan, Jacky en zoon Jacob Gouka zijn Hollanders met een Antwerps hart. Samen willen ze jong en oud in Het Souke een plezante ervaring bieden. Het Souke is alle dagen open van 10 uur ’s ochtends tot 8 uur ’s avonds. Op vrijdag en zaterdagavond staat de gezelligheid centraal en blijft het café lang open. Voor iedereen die ook in de nachtelijke Antwerpse straten wil verdwalen.