Electronic Arts

Electronic Arts Electronic Arts, Amerikalı bir video ve bilgisayar oyunu üreticisi ve yayımlayıcısıdır. 2005 yılı itibarıyla alanında en büyük şirket unvanına sahiptir ve toplam geliri 2,9 milyar $'ı bulur.

EA Games ismiyle de bilinir.Hisseleri NASDAQ'da EA ismiyle işlem görmektedir. Merkezi Redwood, Kaliforniya'da olmakla beraber dünya çapında pek çok stüdyosu vardır.TarihçeEA, 1982 yılında Trip Hawkins tarafından kurulmuştur. Bu alanda açılan ilk şirketlerden biridir. İlk yılllarında daha çok bilgisayar satışına ağırlık vermiş, bu arada sadece bazı oyunların yayımcılığını üstlenmiştir. 80'lerin sonlarına doğru oyun konsolları için de çalışmaya başlamıştır. 90'lı yılların sonları ve 2000'li yıllarda Medal of Honor, Need for Speed ve Battlefield serileri sayesinde ünlü bir oyun şirketi haline gelmiştir. Günümüzde birçok oyunun yapımcılığını yapmaktadır.

Operating as usual

Address

209 Redwood Shores Parkway
Redwood City, CA
94065

Alerts

Be the first to know and let us send you an email when Electronic Arts posts news and promotions. Your email address will not be used for any other purpose, and you can unsubscribe at any time.

Shortcuts

Nearby restaurants


Other Turkish Restaurants in Redwood City

Show All